برگ نخست / راهنمای پرداخت الکترونیک

راهنمای پرداخت الکترونیک

در راستای آسانی ارایه سرویس‌ها و صرفه‌جویی در زمان گران‌بهای شما کاربران گرامی، امکان تمدید سرویس‌های اینترنتی از راه پرداخت الکترونیکی، در هر لحظه از شبانه روز فراهم شده است. چنانچه تاکنون با روش پرداخت الکترونیکی از روی وب‌سایت، سرویس اینترنت خود را تمدید نکرده‌اید، خواهشمندیم با مطالعه این راهنما، با این روش آشنا شده و چنانچه به راهنمایی بیشتر نیاز دارید، با بخش پشتیبانی شبکه گستر (۴۲۳۵۷) تماس بگیرید.

پیش‌نیاز‌ها: برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی، داشتن حساب بانکی به همراه کارت بانک مربوطه، شماره رمز اینترنتی (رمز دوم)، کُد CVV2 و تاریخ انقضایِ کارت مورد نیاز می‌باشند. داده‌های مورد نظر را می‌توانید از دستگاه‌های خود پرداز وابسته به کارت بانک خود، و یا با پرسش از بانک مربوطه بدست آورید.

ورود به سامانه پرداخت الکترونیک

۱ ‌ـ نخست، با وارد کردن نام یا شماره کاربری (Username) وهمچنین گذرواژه خود (Password) در صفحه ورود به وب‌سایت مشترکین، وارد صفحه « وب‌سایت » خود می‌شوید. پیوند "ورود به سایت مشترکین" در بخش بالایی سمت راست صفحهِ نخست سایت قرار دارد.

۱.۱ ـ در صورت نداشتن شماره کاربری و یا گذرواژه، و یا فراموش کردن هر یک از این دو، درهمان صفحه « ورود مشترکین به سایت » با کلیک کردن بر روی پیوند « نام کاربری یا گذرواژه را فراموش کرده اید؟ »می‌توانید شماره کاربری و گذرواژه لازم برای ورود به « ورود مشترکین به سایت » را دریافت کنید.

مشاهده فهرست سرویس‌ها

۲ ـ پس از ورود، شما به صفحه کاربری خود وارد شده و سپس می‌توانید نام خود را در بخش بالا و سمت راست صفحه ببینید. برای تمدید سرویس خود، در منوی سمت راست، زیر بخش عملیات فروش، روی پیوند "مشاهده و تمدید سرویس" کلیک کرده تا به فهرست سرویس‌های خود دسترسی پیدا کنید.

۲.۱ ـ برای خروج از این سامانه و ورود با نام کاربری دیگری، بایستی روی گزینه "خروج" کلیک کنید. گزینه "خروج" جلوی نام کاربری شما در بالای صفحه قرار دارد، تا در صورت نیاز بتوانید به صفحه مربوط به سرویس‌های دیگر خود، با نام کاربری متفاوت و گذرواژه مربوطه وارد شوید.

۲.۲ ـ در برگ "مشاهده و تمدید سرویس"، لیست همه سرویس‌هایی که کُد اشتراک یکسان دارند به همراه تاریخ انقضا و سایر داده‌ها نشان داده می‌شود. با کلیک روی گزینه "تمدید" برای هر یک از سرویس‌های لیست شده، به برگ مشخصات مربوط به همان سرویس یا به عبارتی دیگر "صفحه پرداخت"، وارد خواهید شد.

تنظیم داده‌ها پیش از پرداخت، در صفحه کاربری

۳ ـ در "صفحه تمدید سرویس" می‌توانید دوره پرداخت و یا تخفیف سرویسِ خود را انتخاب کرده و سپس بر روی فلش مقابل آن کلیک کنید تا فرم به روز شود. توجه کنید، با تغییر این فرم پیش از فشردن کلید پرداخت در پایین صفحه، هیچ وجهی از حساب‌تان کم نشده و شما همچنان می‌توانید دوره‌اش را تغییر دهید. این فرم تنها داده‌های پیش از پرداخت را تنظیم می‌کند. همچنین، مبلغ لازم برای تمدید سرویس‌تان به روش خودکار محاسبه شده و میزانش به روش دستی تغییر نخواهد کرد.

انتخاب بانک و ورود داده‌ها

۴ ـ در صورتی که صورتحساب دوره جدید مورد تایید شماست، لازم است یکی از بانک‌های موجود در لیستِ پایین صفحه را انتخاب، و سپس روی کلید پرداخت کلیک کنید. (توجه کنید در ادامه این روند، شما سایت شبکه گستر پادرا را ترک کرده و به صفحه بانک انتخابی خود هدایت می‌شوید.)

می‌توانید از کارتِ همه بانک‌های عضو شبکه شتاب (بانک‌های ملت، ملی، سامان، پارسیان، پاسارگاد، اقتصاد نوین، صادرات، توسعه صادرات، تجارت، کار آفرین، کشاورزی، صنعت و معدن و غیره...) برای تمدید سرویس خود استفاده کنید.
برای جلوگیری از هرگونه سرقت الکترونیکی، همواره آدرس اینترنتی بانک مربوطه را در بالای مرورگر خود، پیش از پرداخت بررسی کنید.

سامانه پرداخت الکترونیکی در بانک انتخابی شما

۵ ـ در ادامه، سپس وارد صفحه پرداخت سایتِ وبِ بانک خود می‌شوید. شکل ظاهری این صفحه در بانک‌های مختلف گوناگون است، اما همه این بانک‌ها داده‌هایی یکسان از شما خواهند خواست. با توجه به گوناگونی صفحه‌ها در بانک‌های مختلف و شبیه نبودن‌شان، ما در این راهنما به صورت پیش فرض، بانک سامان را برایتان انتخاب کرده و گام‌های پرداخت را در این بانک نشان می‌دهیم.

داده‌های مورد نیاز بانک‌ شما

۶ ـ داده‌های درخواستی را به ترتیب زیر و با دقت در صفحه بانک مربوطه وارد کنید:
۶.۱ ـ شماره کارت: عدد ۱۶ رقمی حک شده بر روی کارت بانک.
۶.۲ ـ رمز اینترنتی یا رمز دوم: از سوی خودپرداز بانک مربوطه قابل دریافت است.
۶.۳ ـ کُد CVV2: کُد ۳ یا ۴ رقمی پُشت یا روی کارت. این کُد را می‌توانید از سوی خود پرداز مربوط به کارت بانک خود (دستگاه‌های پرداخت پول) دریافت کنید.
۶.۴ ـ تاریخ انقضا کارت: تاریخ حک شده روی کارت و یا قابل دسترس از سوی خود پرداز، که مربوط به هر کارت بانک می‌باشد. تاریخ پایان اعتبار کارت.

تراکنش و پایان فرآیند پرداخت

۷ ـ پس از درست وارد کردن داده‌های خواسته شده، بر روی کلید تایید (یا پرداخت، به بانک انتخابی بستگی دارد) کلیک کنید. توجه داشته باشید، ممکن است به دلیل ترافیک شبکه بانکی، تراکنش کمی زمان‌بَر باشد. در این صورت نگران نباشید و همچنان صبر کنید. در صورت ناموفق بودن پرداخت، داده‌ها را دوباره بررسی کنید. فهرست همه تراکنش‌ها بر روی سایت ثبت می‌شود، پس جای نگرانی نیست، مبلغ بیشتری از موجودی حساب کم نمی‌شود.

در صورت ورود به صفحه تکمیل فرآیند پرداخت (که به بانک انتخابی وابسته است و نشانگر درست انجام شدن تراکنش است)، کلید "تکمیل فرآیند خرید" را انتخاب کنید تا نتیجه تراکنش فرستاده شود. چنانچه داده‌های وارد شده درست و موجودی حساب بانکی‌ شما کافی باشد، مبلغ درخواستی از حساب‌تان کم شده و شما به وب سایت شبکه گستر پادرا هدایت خواهید شد.

بازگشت به صفحه کاربری

۸ ـ در ادامه، در صورت درست بودن تراکنش به سایت شبکه گستر پادرا بازگردانده شده و در صفحه مشاهد و تمدید سرویس‌ خواهید دید که تاریخ پایان سرویس در فهرست تغییر کرده. پیام "تراکنش با موفقیت پرداخت و ثبت شد" نیز بالای همان برگ دیده خواهد شد، که نشانه تمدید تا تاریخ دلخواه‌تان می‌باشد.

بررسی فهرست پرداخت‌ها

۹ ـ می‌توان با مرور صفحهِ فهرستِ پرداخت‌های اینترنتی در منوی سابقه، از چگونگی انجام پرداخت‌های خود آگاهی یابید. درصورت مشاهده پیام "ناموفق" و یا "منتظر تایید شما"، تراکنشی انجام نشده و شما بایستی دوباره برای تمدید سرویس خود اقدام کنید. بنابراین اگر در این فرآیند مبلغی به اشتباه از حساب شما کم شده باشد، بانک مربوطه مبلغ را دوباره به حسابِ شما باز خواهد گرداند.

صورت‌حساب‌های پیشین

۱۰ـ در پایین صفحه‌ "تمدید سرویس" نیز می‌توانید با کلیک روی پیوند "مشاهده سابقه توافقنامه" داده‌های مربوط به سابقه توافقنامه‌های خود را بررسی نموده و یا در صورت تمایل، نسخه‌های چاپی آنها را دریافت کنید.

چاپ صورت‌حساب

۱۱ـ چناچه نیاز به ذخیره یا چاپ صورت‌حساب‌های خود را داشته باشید، با کلیک روی گزینه "چاپ" می‌توانید نسخه چاپی آنها را مشاهده یا ذخیره کنید.

دریافت


برگ نخست / راهنمای پرداخت الکترونیک