برگ نخست / پشتیبانی

پشتیبانی

مشترک سرویس‌های شرکت شبکه گستر عضو خانواده شبکه گسترمحسوب شده، شماره اشتراک دریافت می‌نماید و از مزایای بسیاری برخوردار خواهد شد که مهم‌ترین آنها به شرح زیراست.

خدمات وب‌سایت مشترکین

مشترک بوسیله شماره‌کاربری و گذرواژه‌ای که شرکـت در اختیارش قرارمی‌دهد، می‌تواند به روش «ورود مشترکین به سایت» به آن دسته از خدماتی که تا کنون حضورا دریافت می‌نموده دسترسی داشته باشد. این امکان به منظور راحتی و آسایش بیشتر فراهم آمده و تقریباً حضور مشترک در شرکت را غیر ضروری می‌نماید.

خدمات پشتیبانی تلفنی

مشترک می‌تواند از خدمات Contact Center شرکت شبکه گستر متشکل از پرسنل مجرب و متخصص که مسئولیت پاسخگویی به سئوالات و رفع مشکلات احتمالی مشترک را در هر ساعت از شبانه روز برعهده دارند، استفاده نماید. برای ارتباط با این واحد می‌توانید با شماره تلفن مستقیم ۴۲۳۵۷ تماس گرفته، مشکلات و سئوالات خود را مطرح نمایید.

خدمات پشتیبانی حضوری

در صورت عدم رفع مشکل به صورت تلفنی واحد Customer Support آماده رفع مشکلات موردی مشترک بصورت مراجعه حضوری در محل است. پرسنل مجرب و متخصص بخش پشتیبانی حضوری شرکت شبکه گستر در راستای مشتری مداری و ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتریان گرامی همه روزه تا ساعت ۱۲ شب آماده ارائه خدمات حضوری هستند.

خدمات حامی مشترکین و رسیدگی به شکایات
ارتباط با واحد Customer Care شرکت به منظور پیگیری مشکلات، تسریع در انجام نیازهای خاص مشتری و ... از دیگر خدمات به مشتریان شبکه گستر است. این واحد مسئولیت رسیدگی به انتقادات، پیشنهادات و یا هر موضوع دیگری که به تشخیص شما می‌توانید برای ارائه بهتر سرویس مفید باشد را برعهده دارد. شما از طریق وب‌سایت شرکت ( فرم انتقاد بر روی وب‌سایت شرکت ) و یا تماس با تلفن ۴۲۳۵۷ می‌توانید موضوعات مورد نظر را با این واحد مطرح نمایید.
شماره تلفن و آدرس‌های پست الکترونیک بخش‌های مورد نیاز شما
بخش نحوه برقراری تماس
پشتیبانی ۰۲۱-۴۲۳۵۷
فروش Wimax اشتراکی ۰۲۱-۴۲۳۵۷
حامی مشترکین و رسیدگی به شکایات ۰۲۱-۴۲۳۵۷ و فرم انتقادات بر روی وب‌سایت شرکت
فروش پهنای باند اختصاصی تلفن : ۴۲۳۵۷ ۰۲۱
دریافت


برگ نخست / پشتیبانی